Noi suntem Radio România, sursa ta de încredere

Play-out Superliga: Poli Iaşi - UTA Arad, 0-2 | VIDEO

Arădenii urcă pe primul loc, depășind Oţelul Galați.

Articol de Matei Pavel, Publicat: 28 Aprilie 2024, 21:16  • Actualizat: 28 Aprilie 2024, 21:31

UTA Arad s-a impus pe terenul Poli Iaşi dumincă seara, cu 2-0, în etapa a 7-a a play-out-ului Superligii.

Golurile au fost marcate de Ezekiel ('63) şi Luckassen ('84).

Cu 34 de puncte, UTA Arad urcă pe primul loc în play-out, depăşind Oţelul Galați.

FCSB a devenit campioană, sâmbătă seară, după ce a învins Farul cu 2-1.

Bucureștenii s-au impus în campionat după o pauză de 9 ani. Cu trei etape înainte de finalul sezonului, FCSB are 49 de puncte, în timp ce Farul are 35 de puncte.

Istvan Kovacs va arbitra finala Europa League
Sport 13 Mai 2024, 19:29

Va fi a doua finală europeană pentru arbitrul român, după cea din Conference League, ediția 2022.

Openul Romei: Cîrstea, eliminată de Keys
Sport 13 Mai 2024, 15:54

Partida a fost întreruptă timp de 40 de minute după ce un bărbat a pătruns pe teren.

Superliga: Programul meciurilor de baraj
Sport 13 Mai 2024, 14:27

Meciurile din tur sunt programate pe 17 sau 20 mai. Returul se va disputa pe 24 sau 27 mai.

U Craiova 1948 și Voluntari au retrogradat. Dinamo și Botoșani vor juca meciuri de baraj cu echipe din Liga a 2-a | VIDEO
Sport 12 Mai 2024, 23:58

Din Liga a 2-a au promovat direct Unirea Slobozia și Gloria Buzau. Csikszereda Miercurea Ciuc și CS Mioveni vor juca meciuri...

Gloria Bistriţa și Dunărea Brăila, învinse în finalele EHF European League
Sport 12 Mai 2024, 21:16

Pentru prima dată în istoria competiției, două echipe din aceeași țară s-au întâlnit în semifinale.

Djokovic, eliminat de la Openul Romei
Sport 12 Mai 2024, 19:30

Chilianul Alejandro Tabilo (32 ATP) a reușit victoria carierei sale.

Americanca Mccartney Kessler, prima adversară a Simonei Halep la Trophee Clarins
Sport 12 Mai 2024, 17:17